Як подовжити час автономної роботи iPhone

#

Сучасні смартфони просто переповнені фішками, опціями і можливостями. Багато з них практично не використовуються більшістю користувачів, але при цьому споживають заряд акумулятора, знижуючи автономність гаджета.

Відключити Wi-Fi, Bluetooth або LTE сьогодні неприйнятно, а ось грамотно налаштувати або тимчасово відключити інші параметри системи цілком реально.

Ось кілька кроків, які допоможуть значно збільшити час автономної роботи смартфона. У деяких апарат почне стабільно доживати до кінця дня, а у деяких і зовсім протримається без підзарядки пару діб.


1.Налаштовуємо повідомлення

Один з головних споживачів заряду - повідомлення. При великій кількості повідомлень дисплей iPhone може практично не гаснути, що не кращим чином позначається на автономності смартфона.

Можна за старою звичкою перейти в меню Налаштування - Повідомлення і пройтися по списку додатків, відключаючи непотрібні, а можна скористатися новою фішкою iOS 12.

Щоб не переглядати список з десятків додатків, досить управляти новими вхідними повідомленнями прямо з екрану блокування.

Бічний свайп при цьому викликає додаткове меню з діями, з якого можна тимчасово заглушити повідомлення або зовсім відключити їх.

Через кілька днів активного контролю і управління повідомлення від непотрібних додатків будуть відключені.


2. Відключаємо геолокацію.

Ще одна ненажерлива фішка - GPS. Відслідковування місця знаходження все частіше стає базовою опцією в будь-якій грі або програмі. Так за нами намагаються стежити, пропонуючи відповідну для регіону рекламу.

Будь-який додаток при першому запуску запитує дозвіл на визначення місця розташування, якщо випадково дозволили використовувати GPS - переходимо в Налаштування - Конфіденційність - Служби геолокації і відключаємо доступ для більшості додатків.

Залишити слід картографічні сервіси, погодні додатки і камеру (якщо проставляєте мітки на фото). Більшості інших програм дані про місцезнаходження абсолютно не потрібні.

На забуваємо заглянути в розділ Системні служби. Тут найважливішою є фішка Знайти iPhone, інші перемикачі налаштовуються за бажанням користувача.


3. Регулюємо оновлення контенту

Фонові процеси іноді споживають енергію смартфона не менше активних програм та ігор. Особливо це помітно на смартфоні з великою кількістю додатків і сервісів.

Для початку переходимо по шляху Налаштування - iTunes Store і App Store. Тут можна відключити автоматичне скачування музики, програм, книг і оновлення програм.

Потім слідуємо шляхом Налаштування - Основні - Оновлення контенту і відключаємо доступ для більшості додатків. Не забуваємо залишити включеним фонове оновлення для поштових додатків, месенджерів та інших програм, в яких це дійсно потрібно.


4. Відключаємо візуальні ефекти.

З моменту виходу iOS 7 дана опція залишається незмінною. Перемикач по шляху Налаштування - Основні - Універсальний доступ - Зменшення руху дозволяє прибрати плавні переходи, руху іконок, анімацію та інші прикраси системи.

Смартфон при цьому візуально стане працювати швидше, особливо це помітно на старих моделях iPhone.

Не забувайте про перемикач Зниження прозорості. Це ще один відмінний спосіб трохи прискорити гаджет і знизити навантаження на батарею.


5. Зменшуємо час автоблокування.

Ще один бородатий, але дуже дієвий спосіб. Особливо він стане в нагоді тим, хто практично не блокує смартфон бічною кнопкою, а залишає пристрій, дозволяючи йому перейти в режим очікування самостійно.

У меню Налаштування - Екран і яскравість - Автоблокування можна зменшити поточне значення до хвилини або навіть 30 секунд. Більшості користувачів цього буде достатньо.6. Вимикаємо швидкий доступ Siri.

Одна з фішок голосового асистента дозволяє активувати його ключовий фразою без торкання смартфона. Це прикольно і весело, але користуються такою можливістю далеко не всі.

В цей час спеціальний модуль стежить за тим, що відбувається і чекає ключову фразу, споживаючи заряд батареї.

Переходимо в розділ Налаштування - Siri і Пошук і відключаємо Слухати «Привіт, Siri».

Голосовий помічник можна зручно запускати за допомогою Apple Watch, HomePod, AirPods, системи CarPlay, а ще Siri є в Mac, щоб не ганяти смартфон даремно.